Co nás čeká a nemine - 51. týden

18. prosince 2011 v 20:13
Čeká nás další týden, a tak beru do rukou svůj oblíbený lunární kalendář a koukám, co se v následujících dnech bude dít.pondělí
Už celý rok brojíme proti přeslazeným nápojům, kde je plno umělých přísad, barviv a stagilizátorů. Jsou dvě velice snadné metody zjištění toho, co je zdravé a nezdravé, dobré a nedobré. Jedna je hmatová (prsty navlhčené dobrým pitím hladce kloužou) a druhá chuťová. Vše co vám zanechá na patře více či méně pachuť, je nedobré. Nevěříte? Udělejte si na tomto principu několik pokusů.
Hmm, takže zítra se budu místo zdobení cukroví věnovat svému patru! =)

úterý - čtvrtek
Síla dní ve znamení souhvězdí Kozoroha (21. 12. - 20. 1.) postihuje náš organismus poněkud více celostně, než tomu je u ostatních znamení. Vše, co zatěžuje kosti, klouby, kůži a zejména kolena, působí škodlivěji než jindy. V nadcházející době bychom měli ovlivnit termín zákroků a operací na kostech, kolenech, kloubech a nebo kůži, protože se jedná o výrazný zásah do důležitých částí organismu. Za normálních okolností jsou partnerské vztahy syceny harmonií a romantickou náladou. Něco však ubere spěch, předvánoční úklidy a pečení cukroví. Cítíte, jak domov zatraceně pekně voní? Hospodyním se bude dařit mytí oken a vitrín. Stejně splavně vyčistí úklidová služba i dřevěné a parketové padlahy. Praní se ukuteční s úsporou pracích prostředků.
Naštěstí žádnou operaci neplánuju, natožpak úklid nebo mytí oken! Ani náhodou! Jasně že náš domov voní, když jsem si koupila tu pícku na jablíčka. A ložní teda vyperu až ve středu, no. Měla bych se pustit do toho svátečního likéru, ten oživí nejednu romantickou chvilku.

pátek - sobota
Vánoční hodokvas nemáte omezen žádným cilivým znamením. Přesto si dejte pozor na dobré zhodnocení tuků. Sami už dobře víte, jak lehce se s přibývajícím Měsícem přibývá na váze. A jak nesnadno se dekagramů a kilogramů zbavujete. Platí také úměra: "čím starší organismus, tím se hubne hůře". Možná jste si v průběhu roku povšimli, že lunární znamení v novoluní vždy koresponduje s panujícím slunečním znamením. Ohnivá znamení bývají suchá až vyprahlá. A nic na tom nemění nástup zimy. Doporučení: v tyto dny umocněné novem vydatně pít ovocné šťávy a bylinkový čaj. Je trochu zvláštní jít před Vánoci k zubaři, ale pokud se vám některý ze 32 zubů ozývá více než je zdrávo, je vhodnější jít v pátek, než třeba 25. mazat na pohotovost.
S přibýváním na váze problém nemám, popravdě řečeno ani netuším, kolik momentálně vážím... Je to dobré, můžu teda koštovat cukroví, jak se mi zachce. Do diáře na tento den píšu: pít bylinkový čaj více než piju. A s tím zubařem - asi budu muset opravdu používat zubní sprchu každý den!

neděle
Kozoroh nám signalizuje násobenou zvláštní pozornost kolenům, kůži a kostem. U některých jedinců se však i v tento sváteční den mohou vyskytnout deprese, strach z kontaktů a uzavřenost. Může se přidat i nedostatečná pohyblivost a neurčitá nechuť. Jenom sedět a na TV hledět asi nepomůže, lepší bude vyrazit za příbuznými. Je doba návštěv, rodinného družení, chlubení se novými (velice potřebnými) věcmi, co jsme si navzájem nadělili.
Takže jestliže tu v neděli nenajdete žádný můj příspěvek, je to jasné! Nemůžu dolézt k počítači, protože se nemůžu hýbat, nebo mě drží neurčitá nechuť.
 


Komentáře

1 Šavrda Šavrda | Web | 18. prosince 2011 v 21:28 | Reagovat

Mio, tak to je parádní! Nejvíce se mi líbí k článkům tvé komentáře! :-D Ty mě vskutku  pobavily! :D Ale aspoň vím, nač si mám dát pozor. ;-)

2 Mia =) Mia =) | 19. prosince 2011 v 7:09 | Reagovat

[1]: Jojo, s lunárním kalendářem je vždycky švanda. :-D Jen doufám, že ho seženu i na příští rok.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama