Co nás čeká a nemine - 2. týden

8. ledna 2012 v 14:00
První týden nového roku je za námi. Toto ale uteklo. Nezoufejte! Ještě je spousta dní před námi. =)pondělí
Úplňkové pondělí je vhodné pro malý půst nebo radikálnější omezení světlého pečiva, cukru, kávy a alkoholu. Jeden takový den střeva sice plně nepročistí, ale bude- pravidelně opakován, organizmus si zvykne a dostaví se nečekané výsledky.
Lunární kalendář obecně doporučuje na období úplňku nebo novu zařadit postní den. Odvážní z nás vydrží celý den bez jídla, jen pijí bylinkové čaje a ovocné šťávy. Méně odvážní takto bez jídla vydrží celé dopoledne. Obyčejní lidé jako třeba já si odpustí alespoň večeři a nahradí ji ovocem. =)

úterý - středa
Úterý nám přinese mnoho nápadů a touhu po osobní nezávislosti. Jen málokdo si nechá něco diktovat. Objeví se potřeba hrdosti a chuť blýsknout se výkonem a kvalitou práce. Získáme příležitost prosadit naše požadavky. V tyto dny je vhodné nechat si zastřihnout vlasy. I ve středu můžeme použít krémy na zpevnění pleti. Na zahradě ořezávám rybíz, angrešt a maliník. Snažme se o čistou řeznou ránu, pro lepší hojení.
Tak jen doufám, že ve středu nebude mokro, abych se do zahrady vůbec dostala. Máme ji totiž v kopci a momentálně je to samé bláto.

čtvrtek - sobota
Vstup Měsíce do Panny uklidní emoce a pomůže zaměřit pozornost na to, co je bezprostředně v naší blízkosti. Dobře se budou čistit skvrny z potahů a leštit parkety či nábytek. Znamení Panny je spojeno s úsporností a šetrností. Bude lepší, použijeme-li na čištění přípravky vyrobené z větší části na přírodní bázi. Poradíme si s jednoduchými opravami. Věci spravíme rychleji, než jsme mysleli. Dny podpoří rozhodnutí nechat kouření, odvyknout si jíst určité jídlo, snížit spotřebu alkoholu.

neděle
Kontrolujeme uskladněné ovoce, zeleninu a hlízy přezimujících rostlin. Ve dnech vzduchu se snažíme co nejvíce odstranit plísně a nové výhonky. Pokud nemrzne, můžeme sklep a půdu řádně vyvětrat.
Hmm, píšu do diáře - v neděli sklep. Ale jen když nebude mrznout, jinak by tam vymrzli ti chudáci macatí pavouci, co jich tam je. =)
 


Komentáře

1 helena-b helena-b | Web | 8. ledna 2012 v 19:04 | Reagovat

Mio, beru všechno na vědomí!  Myslím, že není na škodu se v den úplňku trošku postit. :-)

2 Mia =) Mia =) | Web | 8. ledna 2012 v 19:08 | Reagovat

Tak už jsme dvě! :-) Kdo se přidá? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama