Co nás čeká a nemine - 3. týden

15. ledna 2012 v 18:00
pondělí
Napadené ovoce nemilosrdně odstraňte, ovšem hlízy, z kterých lze odstranit poškození, je možno zasypat jemnou drtí z dřevěného uhlí. Pokud mrzne řádně, ošetřeme sobě i dětem pleť mastnějším krémem.
úterý - středa
Nezapomeňte, že v těchto dnech rostliny přijímají více vláhy, a tentokrát přidejte i hnojivo. Dobře se ujmou semínka rostlin, která necháme naklíčit. Klíčky by měly bít pravidelnou součástí jídelníčku. Obsahují spoustu vitamínů a v zimě je jejich místo v salátech naprosto nezastupitelné. Dobrou službu nám v tomto čase udělají zelené čaje. Zkuste navštívit nejbližší čajovnu.
Nevím, jestli není na hnojení rostlin ještě příliš brzy. Zelený čaj si udělám, sice ho běžně nepiji, ale jeden mi donesl Ježíšek.


čtvrtek - pátek
Měsíc ve Střelci je vhodnou dobou pro prořezávání ovocných stromů. Odstraňujme ty větve, které se vzájemně kříží. Nemocné větve uřízněte dál od napadení. Řádně omlazujte plodivé stromy. Prořezávání se vyhněte za velkého mrazu. Ten by při řezu mohl strom ohrozit. Víc než na city dbejme na to, abychom tělu dopřáli uvolnění. V lásce můžeme pociťovat zmatek. Bude přeháňkou, která se rychle ztratí. Používáme krémy na celulitidu.

sobota - neděle
O víkendu se silně projeví city a vášně. Na povrch se dostanou dlouho skrývané emoce. Jakou formu naberou, bude záležet čistě na nás. Volné dny přinesou soustředění lidem, kteří si potřebují urovnat věci v hlavě, nebo naplánovat svou další pracovní činnost. Schůzky budou mít silnou odezvu, a co nyní domluvíme, získá do budoucna velkou váhu a platnost. Pokud vnímáme bolesti v kloubech, je v těchto dnech dobré zahájit užívání přípravků, které klouby posilují.

Příjemný start do dalšího týdne,
M.=)
 


Komentáře

1 Šavrda Šavrda | Web | 15. ledna 2012 v 18:39 | Reagovat

Mio, děkuji za rady. ;-) Holkám určitě pořádně namastíme kůže, ale měli bychom dávat pozor v den, kdy má Týnka tělocvik, aby jim neulítla ze žebřin. :-D
Já také dostala čaje k Vánocům! :-) Za zmínku rozhodně stojí čaj bílí - kvetoucí. To je krása, když se rozvíjí! :-)
Mno, na ty klouby o víkendu si musím dát pozor, to zase budu chodit po rukách. :-(

2 Mia =) Mia =) | Web | 15. ledna 2012 v 19:28 | Reagovat

Tak na Týnku fakt bacha! Jojo, já na klouby piju raději preventivně. Ať můžu na jaře turistikovat. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama