Když hlodá červík

20. února 2012 v 21:03 |  Když si hraju
Při včerejší cestě na návštěvu jsme se zastavovali v Kauflandu a tam na mě z regálku jukl tento pohodový červík. Ještě že je žlutý, jinak bych si v mezi ostatním šicím nářadím ani nevšimla. Nedávno jsem něco podobného viděla na internetu, nezaváhala jsem ani minutu a přidala červíka k nákupu.

Problém bylo najít, kde jsem ho viděla poprvé. Ale i tak jsem zjistila, že tomuto druhu "šitíčka" se říká french knitting a na youtubu se najde nejedno video s postupem co a jak. Co a jak už vím i po dnešním šmodrchání i já. Možná i moje pletení na prstech mi usnadnilo složité koumání, jak docilit toho, aby z vysmátého červíka lezla šňůrka. No ale co dál se šňůrkou? Napadá mě využití: šňůrka na brýle, mobil, kabelku... Nebo se to dá pak nějak splétat? Možná máte právě Vy s tímto tvořením více zkušeností, byla bych Vám moc vděčná za jakkýkoli nápad, odkaz nebo radu.


Mimo jiné jsem si dneska hrála i s mým blogem a zase přišla na pár vychytávek jak upravit levou stranu menu. Řekla bych, že ve mně vždycky dochází k jakémusi "uzrání" nápadu =) nebo co. Přemýšlím, přemýšlím, na nic nepřicházím, a pak najednou blik a napadne mě, jak by se to dalo udělat. Zázrak! =) Asi to nebude změna poslední, můj blog se mi však už teď velmi líbí a s blogozačátky se to vůbec nedá srovnávat.

Jen tak mezi námi, stále háčkuju a stále to samé. =) Už jsem třikrát párala (ač jsem na začátku tvrdila, že to nevypářu a nevypářu). Ale světe div se, v mezičase jsem snad už pochytila, jak vyzrát na ty KS a utahování, a mých šest těžce vydřených řad se začíná podobat tolik chtěnému obdélníku!!! ♥☼♥


Z toho tvoření jsem dostala děsnou chuť na něco dobrého. Už dlouho jsem plánovala polévku z krabích tyčinek a dnes nastal ten správný okamžik na její uvaření. Recepis jsem našla zde, ale samozřejmě jsem ji musela upravit podle možností domácnosti a vybavenosti ledničky. V konečné podobě šlo o symfónii cibulky, krabích tyčinek, mrkve a květáku. Mňam!


Na zahradě dnes probíhaly tvrdé boje o kus žvance. Už před měsícem jsem na větvičky zavěsila kuličky s ptačími dobrotami, ale visely tam bez povšimnutí až do dnešního dne, kdy na ně přišly sýkorky. Teda to jsem si zprvu myslela, zas tak dobrý zrak nemám, abych rozpoznala na takovou dálku z okna, co na větvičky vlastně přiletělo. Až na fotkách jsem zjistila, že se tam haštěřili vrabčáci. Vzhledem k faktu, že v blízkosti zrovna siestovali naši kočičáci, tak se vrabčáci nezdrželi moc dlouho. =)


A na závěr jedna ptačí... =)
 


Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 21. února 2012 v 10:42 | Reagovat

Jéé, děkuji za písničku, tu už jsem dlouho neslyšela a ona je tak skvělá, zábavná, člověka ta melodie rozveselí! :-D :-)

2 Alis Alis | Web | 21. února 2012 v 11:58 | Reagovat

Ahoj Mio, pletací červík mi připomněl, že jsme kdysi dávno ve škole o pracovním vyučování podobné šňůrky vyráběli a to tak, že se do "dřevěné niťové špulky" zatloukly 4 malé hřebíčky a pomocí háčku na háčkování se to přetahovalo. Háčkování už Ti pěkně jde, jsi šikulka. Já jsem pokročila k dvojitým sloupkům a chystám se na první " kulatou" hvězdičku. Myslím si, že to zdoláme!! ;-) polévku bych si hned dala!!!

3 Šavrda Šavrda | Web | 21. února 2012 v 14:49 | Reagovat

Páni, Miuš, tvůj blog je dokonalejší a dokonalejší! Je přímo nádherný! Moc se mi tvé !dozrávání" :-D líbí! Je to krásné! ;-) Neboj, to s háčkováním půjde za chvilku jakoby nic, ani se potom nebudeš na ruce dívat a budeš háčkovat! Tak to mám občas já (frajeřím, co? :-D ). Koukám na TV nebo si povídám s mamkou a u toho háčkuji. ;-)
Tak toho červíka vidím úplně poprvé! Je to ale skvělý výtvor! Já znám Kumihimo a ztoho se dělají náramky, náhrdelníky, náušnice, vodítka, šňůrky na brýle . . . .! Tak mě napadá, že by jsi z červíka mohla tvořit stejně. ;-) Jukni na Google, co se z Kumihimo tvoří - jako inspiraci. ;-)
Copak vrabčáčci! Ti jsou dost nenaž . . . í! :-D U nás do ptačí budky přilétaly sýkorky na zob, než je vrabci a kosáci vyštípali.
Polévka zní zajímavě, určitě by mamince chutnala - já nerada ty tyčinky. ;-)

4 Mia =) Mia =) | Web | 22. února 2012 v 16:09 | Reagovat

[1]: Kdyby na stromy přiletěly sýkorky, tak si na tuhle písničku ani nevzpomenu. :-D

[2]: Mám taky takový pocit, že jsme s ním dělali něco ve škole, ale už si to nepamatuju. Je fajn, že nejsem sama coby háčkovací začátečnice... ;-)

[3]:To je dobrý, já vidím zase Kumihimo poprvé. Musím to taky prozkoumat. Ale už asi tuším, na co červíka využiju. Snad to k něčemu bude a budu to moct ukázat i tady. :)

5 Janka Janka | Web | 22. února 2012 v 18:29 | Reagovat

To je moc krásný červík. Toho jsem ještě neviděla. Říkáš v Kauflandu?? A kde? V které části?? Toho bych potřebovala, třeba na šňůrku k čepičce a nebo se z toho dá vytvořit kytička a různé jiné zdobeníčko, třeba na polštář.Znám to z mládí, přesně jak to popisovala Alis. A jako malé holky jsme seděly na dece a vytvářely metry takové šňůrky.Zdraví Janka :-)

6 Kejtý Kejtý | Web | 23. února 2012 v 11:55 | Reagovat

Z toho červíka je parádní šálá, když se dají ta udělaná hovínka dohromady. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama