Ze zápisníku baťůřkáře

18. února 2012 v 10:12 |  Zápisník baťůřkáře
Včera po příchodu z práce jsem byla úplně vyšťavená, což není nic neobvyklého v pátek odpoledne. Na chvíli jsem sedla k televizi (u mně hodně neobvyklé) a pustila si dokumenty na ČT2. Síly byly jakž takž obnoveny, ale ještě to nebylo úplně ono. Vyřešila jsem to jednoduše: uvařila jsem si svůj Yogi.Pár postřehů:
♣ co jsem objevila tento čaj, ani mi nevadí, že mám kafíčkomat v opravně
♣ nejvíc chutná, ještě když je horký
♣ s kořením a cukrem raději opatrně, méně je více, v opačném případě je čaj hořký
♣ používání čaje earl grey u přípravy se mi stalo takovou samozřejmostí, že doporučený obyč černý čaj kupovat nebudu
♣ o víkendu dělám celou dávku, kterou popíjím i místo kávy (500 ml), po příchodu z práce mě na nohy postaví dávka poloviční

V mezičase, kdy jsem čekala, až se vylouhují kořeněné přísady, jsem si udělala pár snímků větviček, které už stačily rozkvést.


A pak už jsem byla natolik svěží, že jsem se mohla pustit do konečných úprav naší cestovatelské kroniky. Už třetím rokem zapisuju zážitky z našich víkendových výletů, které následně doplním fotkami a nechám svázat. Vzniká tak naše rodinné dílko, do níž velmi rádi nahlížíme při setkáních nebo jen tak a vzpomínáme na naše objevné cesty za krásanmi naší země. ♥Loňský rok nebyl tak bohatý na putovní zážitky. Vzhledem k malé tloušťce mých zápisků by byl problém kroniku svázat tak, aby měla nezbytný nápis i na hřbetu. Proto jsem se rozhodla pro jiné řešení. Koupila jsem si složku s vloženými fóliemi a hotovou kroniku vložila do ní.
S výsledkem jsem maximálně spokojená. Vypadá sice jinak než předešlé dvě, ale o to více je zde fotek. U jejich lepení a psaní komentářů (ty v minulých kronikách nejsou) jsem se náramně bavila.


Snad bude letošní rok více nakloněn k poznávacím výletům a letošní cestovatelská kronika bude tlustší. Loni jsem ještě tento blog neměla, takže letos budu své zážitky moci vkládat i sem. ☼

M.=)

 


Komentáře

1 Šavrda Šavrda | Web | 18. února 2012 v 11:54 | Reagovat

Mio, ten čaj má zvláštní barvu. Prvně jsem si myslela, že jsi si udělala kafe s hodně mlékem, ale on je to ten čaj. O_O Páni.
Větvičky ti rozkvetly náramně! ;-)
A ty kroniky co vedeš, tak to je nádhera! Na takovéto záležitosti jsem úplně stavěná! Miluji kroniky, nebo já si zase vedu knihu, ve které mám fotky mých milých, známých nebo oblíbených . . .lidí. A u fotek vždy popisky, dotazníky, pohledy . .  .! Už mám knihu pěkně naditou, měla bych si koupit zase novou a vkládat nové fotky! :-)

2 Alis Alis | Web | 18. února 2012 v 12:24 | Reagovat

Ahoj Mio, stejně jako Šavrdě mi ten čaj připomíná bílé kafe ;-), které já mám  moc ráda ;-) A ty kroniky.. obdivuju Tě, jak to máš všechno pěkně pohromadě ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama