Výprava do města

29. března 2012 v 17:38 |  Jen tak si pís(k)nout
Šla jsem si koupit nové tepláky.

Do cesty se mi postavila čajovna. Tedy obchůdek s čajíky.
Řekla jsem si, že nakouknu.
Chtěla jsem zjistit, jestli mají čaj s růžovými poupátky, který jsem pila kdysi hodně hodně dávno.
Měli. ☼
Tepláky jsem si nekoupila.
Ale mám tři balíčky s čajem. Hmm, to voní! ♥

Toffee

Složení: bio rooibos, aroma, kousky mléčného karamelu, kakaové slupky
Rooibos: z bobovité rostliny, nejde o "pravý" čaj, ale o bylinkový. V Jižní Africe je běžné pít rooibos spolu s mlékem a cukrem, avšak v ostatních částech světa se většinou podává bez těchto přísad. Vůně rooibosu je často popisována jako sladká (a to i bez přidání cukru) a mírně ořechová. Příprava rooibosového nálevu je v podstatě stejná jako příprava černého čaje s tím rozdílem, že vůně je vylepšená delším vařením. Získaný nápoj je červenohnědý, což vysvětluje, proč se rooibosu někdy říká "červený čaj". Obsahuje vitamín C a řadu minerálních látek, například měď, železo, draslík, vápník.


Jahody v šampaňském

Složení: pravý zelený čaj Sencha, rozinky, plátky jahod, růžová poupata, aromata, květy levandule
Zelený čaj: je "pravý" čaj, který při svém zpracování prošel minimální oxidací. Je populární v Číně, Thajwanu, Japonsku, Koreji a Středním Východě.


Cesta do pravěku

Složení: honeybush, bio rooibos, plátky mrkve, cukrová zvířátka, přírodní aroma, květy slunečnice, sedmikrásky, nať přesličky
Honeybush: příbuzný čaji rooibos, má sladší chuť (lahodně medová). Pomáhá při předcházení civilizačních chorob jako jsou nádorová onemocnění a kardiovaskulární choroby, snižuje hladinu cukru a cholesterolu, zlepšuje trávení, reguluje menstruační cyklus, snižuje riziko onemocnění osteoporózou, zklidňuje nervovou soustavu, při zevním použití pomáhá odstraňovat ekzémy a vyrážky. Má také mírně močopudný účinek. Navíc neobsahuje téměř žádný kofein a třísloviny, je proto vhodný pro děti.

Každý den se těším domů, abych si uvařila šálek krásně voňavého a zdravého nápoje. Zatím jsem ochutnala jen jahody v šampaňském, a i když zelenému čaji příliš neholduji, tento je moc dobrý.
 


Komentáře

1 Šavrda Šavrda | Web | 29. března 2012 v 19:08 | Reagovat

:D:D:D:D Šla jsi si pro tepláky a stejně je nemáš! :D:D:D:D To je krásný. ;-) Já tento čaj piji u nás v čajovně. Pokaždé, když se tam s kamarádkou sejdeme, tak chci tento čaj. Už se mě ani neptají a rovnou mi ho uvaří - jak mne zahlédnou ve dveřích, tak volají: "Ano, víme víme!" :-D
A máš pravdu, je výborný! :-)

2 Petra Petra | Web | 30. března 2012 v 19:14 | Reagovat

No čaje jsou rozhodně lepší než tepláky:-D. Já v poslední době moc čajová nejsem, spíš coby kojící holduju meltě, resp. nápoji Caro s mlékem, tak na čaj už nezbývá prostor, kdy si ho dopřát:-D

3 brabi brabi | Web | 30. března 2012 v 22:55 | Reagovat

Dokud moje dcera nepracovala v čajovně, tak jsem ani netušila kolik existuje čajů (a jak dobrých a zajímavých), až tam jsem ochutnala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama