Zahradní relax

4. dubna 2012 v 20:16 |  Když si hraju
Dnešní volnější odpoledne přímo nabízelo možnost vyšlapat kopec do zahrady a zas trochu zušlechtit můj budoucí skalkovokvětinovobylinkový záhon.

Skalkový je jakžtakž hotov, krásně se to na něm zelená. Bohužel sem tam něco pomrzlo, tak budu muset koupit nějaké nové přírůstky.
Květinový záhon taktéž dnešním dnem přeonačen k obrazu mému. ☼ Přesadila jsem tam chuděrky petrklíče a narcisky z venkovního parapetu. Tam jim bude mnohem lépe. Ještě bych chtěla přidat několik macešek, takových těch drobných. Macešky obecně ohromně miluju. Pro někoho hřbitovní kvítko, pro mě královská květina. ♥

A tady, tady si ještě máknu! Vyčistit, zarovnat, pokopat, zasadit. A bylinkový záhon je na světě. Jak snadné... ÜAby toho nebylo málo, potřebovala jsem ještě přesadit domácí fialky, které mi vyrostly z nakořeněných lístků. Všechny rostly v jednom květináči, a tak jsou dvě větší a dvě menší. Doufám, že aspoň jedna bude bílá. Moc bych chtěla. Zatím mám jen růžové a fialové. 


Komentáře

1 Šavrda Šavrda | Web | 4. dubna 2012 v 21:51 | Reagovat

Miuš, budeš to mít na zahrádce náramné. Hned bych přijela ti pomoct se záhonkem. Jak mě to baví. :-) Co jsem se nadřela u bratra a teď, když tam chodím minimálně, tak jen pláču, když vidím, jak záhony nechaly zarůst a nikdo se o to nestará. :-( U babičky mě to děsně bavilo. :-)
Babička měla zahrádku sice maličkou, ale zato bohatou a krásně udržovanou. ;-) Joj! Jak mě to baví! :-)
A držím pěsti s těmi fialkami. A mimochodem, macešky já také moc ráda. ;-)

2 Květa Květa | Web | 5. dubna 2012 v 0:01 | Reagovat

Tak Jituš, macešky má také ráda, mají krásné "obličejíčky". Kdybych věděla, že se cestou nepolámou a nezničí, poslala bych ti bílou fialku. Mám dva květináče a v každém jsou minimálně zase aspoň dvě bílé. Mám je po mamince a tak je udržuju a množím, mám všelijaké barvy, ale že bych z nich byla nadšená, to tedy nejsem. Momentálně všechny kvetou.
Jestli chceš zariskovat napiš, já pošlu. Nanejvýš po cestě zajdou... K. :-D  :-?  :-)

3 Miška Mia =) Miška Mia =) | Web | 5. dubna 2012 v 9:36 | Reagovat

[1]: Mě to na zahradě taky moc baví. A nejlepší je to, když už máš všechno hotové a máš ještě sílu sednout si s knížkou na houpačku.

[2]: Nejsi z nich nadšená? Já mám fialky ráda. Jako jedny z mála se dají "naučit", když je napravidelně zalívám.:-D
Tipuju, že tyto by bílé mohly být. Když tak se ozvu, děkuju za nabídku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama